SPOLEK CESTOU VŮLE
kde je vůle, tam je i cesta
Cestou vůle je nestátní nezisková organizace, která byla zřízena zejména za účelem pomoci se začleněním dětí, mládeže a osob s mentálním a zdravotním postižením do společnosti.
Kontaktujte nás
Dívka
Aktuality
15.9Gastronomické odpoledne 10.9.2022
Navzdory předpovědi jsme sobotní odpoledne prožili bez kapky deště a mohli využít všech připravených aktivit.
3.9Odpoledne malých šéfkuchařů 10.9.2022
V sobotu 10.9.2022 zveme s velkou radostí všechny naše členy na ODPOLEDNE MALÝCH ŠÉFKUCHAŘŮ, ve kterém si všichni připraví ty nejúžasnější špízy, na které by byli pyšní i v MasterChefu. Zahrajeme si petanque, velké Člověče nezlob se, rozparádíme to na trampolíně a hlavně si užijeme jeden druhého a posdílíme si, jaké jsme měli léto a co vše se za tu dobu u nás proměnilo. Podrobnosti naleznou členové ve svých e-mailech.
Všechny aktuality
< návrat zpět

Rovné příležitosti

Tento projekt byl podpořen z programu Podpora sociálního začleňování osob ohrožených sociálním vyloučením na území JčK.

Cílem projektu je zajistit aktivní spolupráci na výchově a vzdělávání prostřednictvím podpůrných aktivit mezi rodinami znevýhodněnými nebo ohroženými sociálním vyloučením, školou, sociálním odborem a dalšími institucemi a zároveň předcházet případné exkluzi současných a budoucích školáků z aktivní formy života.
Výstupem projektu bude: a) minimálně 130 dětí zapojených do pravidelné zájmové aktivity, z toho minimálně 50 předškoláků a minimálně 80 školáků; b) 60 rodičů uvedených dětí podpořených formou poradenské služby; c) minimálně 20 přímých asistencí poskytnutých rodičům při jednání s institucemi za účelem výchovy a vzdělávání svých dětí; d) 30 jednorázových aktivit formou workshopů, prezentací, seminářů a exkurzí se zaměřením na prevenci drogové kriminality.

Projekt je realizován od 1. ledna 2013 do 31. prosince 2013 v učebně bývalé školy, Lidická ulice 194, Strakonice.

K 1. září 2013 byly úspěšně splněny výstupy u:

  • klíčové aktivity: Aktivní spolupráce rodičů s institucemi při vzdělávacích a výchovných aktivitách.
    V rámci této aktivity bylo celkem podpořeno 20 osob, z toho 5 mužů a 15 žen.
  • podaktivity: Prevence drogové kriminality, která je součástí klíčové aktivity: Posílení školní úspěšnosti žáků ze sociokulturně znevýhodněného prostředí.
    V rámci této podaktivity bylo uspořádáno 15 besed v ZŠ Plánkova Strakonice a 15 volnočasových aktivit, které byly určeny dětem ze sociokulturně znevýhodněného prostředí.
  • podaktivity: Přípravme se do školy, která je součástí klíčové aktivity: Posílení školní úspěšnosti žáků ze sociokulturně znevýhodněného prostředí.
    V rámci této podaktivity bylo poskytnuto 67 konzultací rodičům dětí se SVP a podpořeno 50 dětí předškolního věku.

Protože se podaktivita: „Připravme se do školy", setkala s velkým ohlasem, rozhodli jsme se ji i nadále realizovat. Předškolní příprava bude probíhat od 17. září 2013, každé úterý v 10:00. Více viz pozvánka

Rovné příležitosti

 

Soubory ke stažení
TypNázevVelikost
doc_iconRovné příležitosti232.90 K

rovne prilezitosti

Pozadi1 Pozadi2