SPOLEK CESTOU VŮLE
kde je vůle, tam je i cesta
Cestou vůle je nestátní nezisková organizace, která byla zřízena zejména za účelem pomoci se začleněním dětí, mládeže a osob s mentálním a zdravotním postižením do společnosti.
Kontaktujte nás
Dívka
Aktuality
24.3Velikonoční tvoření
Začalo jaro ... také máte takovou radost? Užíváme si více procházek, začínáme zahradničit, na hřišti potkáváme více a více dětí .. a .. blíží se Velikonoce A proto srdečně zveme naše členy na velikonoční tvoření. Sejdeme se v sobotu 1.4.2023 od 15h v naší klubovně, kde si vytvoříme nádherné dekorace z dřevěných vajíček, zahrajeme hry a užijeme si první velikonoční občerstvení.
8.3Maškarní bál 26.2.2023
Poslední únorovou neděli jsme společně strávili v duchu maškarního veselí.
Všechny aktuality
< návrat zpět

Relaxační terapie pro děti a mládež se specifickými potřebami

Od 1. 3. 2011 se Občanské sdružení Cestou vůle zapojilo do projektu "Relaxační terapie pro děti a mládež se specifickými potřebami" cz.1.0.7/1.2.06/03.0014 Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, jehož příjemcem je Vysoká škola evropských a regionálních studií, o.p.s. v Českých Budějovicích. Projekt se zabývá aktivitami zdravotně postižených dětí, jejich rodičů a pedagogů v rámci Jihočeského kraje, a to na Prachatickém, Píseckém a Strakonickém okrese. Cílem projektu je napomoci rozvoji a kultivaci osobnosti žáků s tělesným a mentálním postižením, rozvíjet dovednosti a návyky potřebné k uplatnění žáků v praktickém životě, a to prostřednictvím terapií. Vychází z aktivit zaměřených na rodiče, děti i pedagogy, kteří s těmito dětmi pracují.

V rámci projektu budou podpořeny terapie zlepšující hrubou i jemnou motoriku, verbální i neverbální komunikaci, ke spolupráci budou přizváni rodiče žáků, kteří se terapií také aktivně zúčastní a naučí se, jak terapie dále využívat ve prospěch svého dítěte. Pedagogičtí pracovníci projdou školením u firem, které mají kurzy pro vzdělávání v dané oblasti akreditované a mají již dlouholeté zkušenosti. Součástí projektu je i nákup drobných relaxačních pomůcek, her a výukových pomůcek pro děti se specifickými potřebami.

Pozadi1 Pozadi2