SPOLEK CESTOU VŮLE
kde je vůle, tam je i cesta
Cestou vůle je nestátní nezisková organizace, která byla zřízena zejména za účelem pomoci se začleněním dětí, mládeže a osob s mentálním a zdravotním postižením do společnosti.
Kontaktujte nás
Dívka
Aktuality
15.9Gastronomické odpoledne 10.9.2022
Navzdory předpovědi jsme sobotní odpoledne prožili bez kapky deště a mohli využít všech připravených aktivit.
3.9Odpoledne malých šéfkuchařů 10.9.2022
V sobotu 10.9.2022 zveme s velkou radostí všechny naše členy na ODPOLEDNE MALÝCH ŠÉFKUCHAŘŮ, ve kterém si všichni připraví ty nejúžasnější špízy, na které by byli pyšní i v MasterChefu. Zahrajeme si petanque, velké Člověče nezlob se, rozparádíme to na trampolíně a hlavně si užijeme jeden druhého a posdílíme si, jaké jsme měli léto a co vše se za tu dobu u nás proměnilo. Podrobnosti naleznou členové ve svých e-mailech.
Všechny aktuality
< návrat zpět

Relaxační terapie pro děti a mládež se specifickými potřebami

Od 1. 3. 2011 se Občanské sdružení Cestou vůle zapojilo do projektu "Relaxační terapie pro děti a mládež se specifickými potřebami" cz.1.0.7/1.2.06/03.0014 Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, jehož příjemcem je Vysoká škola evropských a regionálních studií, o.p.s. v Českých Budějovicích. Projekt se zabývá aktivitami zdravotně postižených dětí, jejich rodičů a pedagogů v rámci Jihočeského kraje, a to na Prachatickém, Píseckém a Strakonickém okrese. Cílem projektu je napomoci rozvoji a kultivaci osobnosti žáků s tělesným a mentálním postižením, rozvíjet dovednosti a návyky potřebné k uplatnění žáků v praktickém životě, a to prostřednictvím terapií. Vychází z aktivit zaměřených na rodiče, děti i pedagogy, kteří s těmito dětmi pracují.

V rámci projektu budou podpořeny terapie zlepšující hrubou i jemnou motoriku, verbální i neverbální komunikaci, ke spolupráci budou přizváni rodiče žáků, kteří se terapií také aktivně zúčastní a naučí se, jak terapie dále využívat ve prospěch svého dítěte. Pedagogičtí pracovníci projdou školením u firem, které mají kurzy pro vzdělávání v dané oblasti akreditované a mají již dlouholeté zkušenosti. Součástí projektu je i nákup drobných relaxačních pomůcek, her a výukových pomůcek pro děti se specifickými potřebami.

Pozadi1 Pozadi2