SPOLEK CESTOU VŮLE
kde je vůle, tam je i cesta
Cestou vůle je nestátní nezisková organizace, která byla zřízena zejména za účelem pomoci se začleněním dětí, mládeže a osob s mentálním a zdravotním postižením do společnosti.
Kontaktujte nás
Dívka
Aktuality
9.12Mikulášská nadílka 2.12.2023
Nejen nadílka sněhová se snesla v sobotu 2.12. na náš kraj, ale také mikulášská a obě byly nad očekávání bohaté.
5.12Tvoření vánočních dekorací 18.11.2023
Z letošního tvoření máme velkou radost. Dorazili mezi nás i členové, které jsme dlouho neviděli.
Všechny aktuality
Kategorie: Aktuality

Den ryzosti srdce

Den ryzosti srdceTak by se dal nazvat den, který jsme prožili s 葉玄德 a Tomášem Holým. Díky Tomášovi jsme se dostali do výběru organizací ze Střední Evropy, kterým se lidé z Taiwanu rozhodli finančně pomoci a právě pan Yeh přijel jako zástupce Taiwanských dárců „naše děti“ navštívit a strávit s nimi odpoledne.

Naše děti, Tomáše a pana Yeh spojuje jedna zásadní věc – a tou je právě ryzost srdce.
Ryzost, v jejíž přítomnosti si opět a znovu uvědomujete, jak pokora, jednoduchost, prostota, čistota lásky (v jakékoliv oblasti našeho života), skromnost a životní vděčnost, je TO, co je OPRAVDU DŮLEŽITÉ …
Při našich rozhovorech s panem Yeh a Tomášem jsme se shodli, že právě tato setkání s postiženými jsou pro všechny TOLIK obohacující. Radují se z přítomného okamžiku, nebojí se dát najevo city, emoce, neznají obavy z budoucnosti, intriky, vypočítavost. Vzbuzují v nás a předávají nám TY HODNOTY, které jsou pro nás jako jednotlivce i pro nás jako společnost, nejdůležitější … díky nim jsme schopni reálně tvořit lepší svět.
Když nám Tomáš zavolal, že by nám rádi věnovali dar ve výši 2000 Eur, byli jsme v šoku. A v obrovské vděčnosti a pokoře vůči jejich laskavosti. Když jsme se dozvěděli, že chtějí s našimi dětmi strávit odpoledne, těšili jsme se a zároveň netušili, co vlastně očekávat. Setkání od samého počátku však provázela přirozenost, spontánnost a vnitřní radost u všech, kteří na naší klubové zahradě byli ... a bylo to nádherné a milé.
Všichni jsme se vzájemně pustili ihned do hovorů, nechybělo občerstvení a dobré pití, děti se koupaly v bazénu, pan Yeh nakreslil dva portréty jako dárek, ukázali jsme jim naši klubovnu i zahradu, popovídali, jak to u nás chodí, jak je to s péčí o postižené na Taiwanu, o cestování (o své zážitky se podělil i jeden z absolventů speciální základní školy, kterému je cestování vyloženě vášní a díky kterému snad každý dostane odvahu vyjet za hranice naší republiky i s diagnózou) a k našemu dalšímu velkému překvapení jsme při podpisu darovací smlouvy dostali dalších 7 200Kč.
Co vám budeme povídat, atmosféra byla nádherná a čerpáme z ní dosud.
I když pan Yeh o díky nestojí (jako každý skromný člověk, který jedná srdcem), děkujeme jemu, všem dárcům z Taiwanu a Tomášovi za finanční dar, který nám opravdu velmi pomůže i za setkání, které pro nás bylo balzámem a životní inspirací zároveň.
Děkujeme vám všem, přátelům a fanouškům Cestou vůle, že jste s námi SRDCEM ... protože společně a srdcem můžeme měnit životy lidí ...
Více ze setkání v naší fotogaleriii.

print Formát pro tisk

Pozadi1 Pozadi2